Pochválený buď Ježiš Kristus!

Vítame Vás na stránke farnosti Boha Stvoriteľa vo Veľkom Krtíši.

Na stránke sa budú postupne dopĺňať jednotlivé sekcie. O každej novej zmene Vás budeme informovať aj na tejto úvodnej stránke.

MODERNIZÁCIA INTERIÉRU

Milí veriaci,

počas doby pandémie, kedy boli naše kostoly zatvorené, sme pristúpili k modernizácii interiéru nášho kostola Narodenia Panny Márie.

Predseda KBS: V čase zákazu vychádzania sa pozastavia verejné slávenia

V čase zákazu vychádzania - od 24. októbra do 1. novembra 2020 - sa pozastavia aj verejné slávenia bohoslužieb. Predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský tak reagoval na viaceré otázky veriacich, kňazov i zasvätených, ktorí sa ohľadom oznámeného zákazu vychádzania obrátili na Tlačovú kanceláriu KBS.

Biskupi rozhodli, že verejné bohoslužby sa nebudú sláviť až do 31. marca

Verejné bohoslužby sa na Slovensku nebudú sláviť až do konca marca. Rozhodnutie prijaté Konferenciou biskupov Slovenska kvôli šíreniu ochorenia COVID-19 sa predlžuje do 31. marca 2020. Biskupi na tento čas veriacich dišpenzujú od účasti na nedeľnej svätej omši. Píše sa to v stanovisku KBS, ktoré vám prinášame v plnom znení.

Stanovisko KBS

Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby.

Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s Úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.

Cesta k spoločenstvu

"Sme slovenské kresťanské spoločenstvo zložené prevažne zo študentov ale i pracujúcich v Brne. Cesta k spoločenstvu je iniciatíva nášho spoločenstva o vytvorenie spolupráce medzi našou brnianskou farnosťou a vybranými slovenskými farnosťami. Cieľom akcie je primárne priniesť do farnosti ducha nášho spoločenstva a pomôcť vybudovať podobné rodinné prostredie v hosťujúcej farnosti, a to podľa verša „kde sa dvaja alebo traja zhromaždia v mojom mene, tam som medzi nimi.“ (Mt 18:20).

Ruženec

Mesiac október je zvláštnou formou zasvätený úcte Panny Márie modlitbou ruženca. Všetci v živote sme sa už túto modlitbu modlili, pre niektorých je to modlitba, ktorú sa modlia radi, každodenne a duchovne ich obohacuje.