Zbor Krista Kráľa

Sme hŕstka nadšencov, ktorú spojila túžba obohatiť sväté omše spevom. Prvýkrát sme sa stretli v októbri 2004 a po vyše mesiaci sme spievali na slávnosti Krista Kráľa.
Čo sa týka našej činnosti, spievame hlavne na svätých omšiach počas veľkých cirkevných sviatkov - Veľká noc, Vianoce, pri slávnosti birmovania a prvého svätého prijímania, na chválach, svadbách a adoráciách. Každoročne v prvú nedeľu po Veľkej noci pripravujeme akadémiu k Božiemu milosrdenstvu.
V roku 2008 sme sa zúčastnili na prehliadke speváckych zborov v Modrom Kameni a v roku 2009 na Hontfeste v Dudinciach (fotografie z Hontfestu nájdete vo Fotogalérii). Dvakrát sme účinkovali na slávení fatimských sobôt na Starých Horách. Pri rôznych príležitostiach účinkujeme aj v iných farnostiach. Dvaja naši členovia nacvičujú piesne s deťmi pripravujúcimi sa na prvé sväté prijímanie.
Spievame s doprovodom kláves, gitary, niekedy bonga, flauty a iných malých hudobných nástrojov.
Vedie nás konzervatoristka Ivanka Chrapková. Stálych členov máme 17, niekedy sa pridajú deti a mladí, ktorí už študujú mimo mesta. V našom zbore spievajú ženy aj muži všetkých vekových kategórií. Sme otvorení pre všetkých a radi privítame nové posily. Skúšky mávame raz za dva týždne v piatok po svätej omši, prípadne častejšie.