1. ročník Tradičného futbalového turnaja miništrantov

Dňa 24. júla 2004 sa uskutočnil futbalový turnaj miništrantov vo Veľkom Krtíši.
Pred rímskokatolíckym kostolom sa uskutočnil zraz miništrantov z jednotlivých farností. Ako prví prišli miništranti z farnosti Dolné Plachtince s doprovodom, po nich prišli miništranti z farnosti Veľký Krtíš ako aj miništranti z farnosti Modrého Kameňa.
Futbalový turnaj otvoril úvodným príhovorom duchovný otec z farnosti Veľkého Krtíša a všetci sme sa poďakovali Pánu Bohu spoločnou modlitbou. Samotný turnaj sa uskutočnil v priestoroch I. ZŠ na Komenského ulici. Na turnaji sa hralo systémom každý s každým z dôvodu účasti troch farností. Farnosť Dolných Plachtiniec hrala s dvomi mužstvami a to mužstvo A a mužstvo B, nakoľko táto farnosť mala hojné zastúpenie hráčov. Hralo sa počtom hráčov päť plus brankár. Stretnutie sa hralo na dva polčasy po 15 minút a prestávka medzi polčasmi bola 5-minútová. Medzi zápasmi sa striedavo konali päťminútové a desaťminútové prestávky. O výsledku turnaja rozhodol počet bodov v normálnom hracom čase.
Mužstvo Veľkého Krtíša nastúpilo v nasledovnej zostave pod vedením trénera Rastislava S.: brankár Rudolf P., obrancovia Lukáš P. a Michal P., záložníci Ladislav B. a Peter P., útočník a zároveň kapitán Jozef M., náhradníkom bol Filip H.
Víťazom turnaja sa stalo mužstvo miništrantov z Veľkého Krtíša s celkovým počtom 7 bodov.
Zápasy turnaja rozhodoval pán Pažitka.
Na turnaj prišli povzbudiť miništrantov aj duchovní otcovia z Dolných Plachtiniec, Modrého Kameňa, Veľkého Krtíša ako aj duchovný otec z Mojzesova.
Poďakovanie patrí chlapcom mužstva za predvedený výkon a dobrú hru.
Ďakujeme Pánu Bohu, že nám požehnal toto podujatie hojnosťou darov a milostí. Touto cestou sa chceme poďakovať predovšetkým tým, ktorí od samého zrodu tejto myšlienky, cez prípravu a realizáciu tohto podujatia prispeli či už radou, modlitbou, finančnou pomocou, technickým a organizačným zabezpečením, alebo osobnou účasťou. Srdečná vďaka.

Podrobnejšie informácie, prehľad výsledkov a konečné poradie ako aj mnoho iných vecí nájdete na internetovej stránke krtíšskych miništrantov

Miništranti farnosti Veľký Krtíš
www.legiavk.szm.sk