2. ročník Tradičného futbalového turnaja miništrantov

Dňa 16. júla 2005 sa uskutočnil 2. ročník Tradičného futbalového turnaja miništrantov dekanátu Veľký Krtíš.
Futbalový turnaj otvoril úvodným príhovorom duchovný otec z farnosti Dolné Plachtince a všetci sme sa poďakovali Pánu Bohu spoločnou modlitbou. Samotný turnaj sa uskutočnil na upravenom trávnatom ihrisku v Dolných Plachtinciach. Na turnaji sa hralo systémom každý s každým z dôvodu účasti siedmich farností. Hralo sa počtom hráčov päť plus brankár. Stretnutie sa hralo na dva polčasy po 7 minút a prestávka medzi polčasmi bola 2-minútová. O výsledku turnaja rozhodol počet bodov v normálnom hracom čase.
Víťazom turnaja sa stalo mužstvo miništrantov z Hrušova s celkovým počtom bodov 14. Miništranti z Veľkého Krtíša sa s počtom bodov 5 umiestnili na konečnom šiestom mieste.
Zápasy turnaja rozhodovali: pán Pažitka, pán Benedek a pán Havrila.
Na turnaj prišli povzbudiť miništrantov aj niektorí duchovní otcovia.
Ďakujeme Pánu Bohu, že nám požehnal toto podujatie hojnosťou darov a milostí. Touto cestou sa chceme poďakovať predovšetkým tým, ktorí od samého zrodu tejto myšlienky, cez prípravu a realizáciu tohto podujatia prispeli či už radou, modlitbou, finančnou pomocou, technickým a organizačným zabezpečením, alebo osobnou účasťou. Srdečná vďaka.

Podrobnejšie informácie, prehľad výsledkov a konečné poradie ako aj mnoho iných vecí nájdete na internetovej stránke krtíšskych miništrantov

Miništranti farnosti Veľký Krtíš
www.legiavk.szm.sk